KONST / Litografier / Färglitografi 13581101
nr 1358 1101
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, provtryck. Motivet: ca 36x48 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 2 november 2020
kl 19:47:59
300 kr
1.000 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)